LEKARZE SPECJALIŚCI

Chirurg proktolog zajmuje się przypadłościami, które związane są przede wszystkim z chorobami jelit, układem odbytniczym. Objawy chorób atakujących te okolice są zazwyczaj bardzo uciążliwe, mają charakter przewlekły i nawracający, dlatego nie należy ich lekceważyć i jak najszybciej leczyć.

Do najczęstszych sygnałów chorobowych należą:
– ropne wycieki i owrzodzenia odbytnicy
– bóle odbytnicy
– nietrzymanie stolca i gazów
– wszelkie krwawienia
– przewlekłe biegunki

Hemoroidy, czyli żylaki występujące w okolicach odbytu. Prawidłowo nazwa hemoroidy dotyczy całkiem zdrowych, prawidłowych struktur – małych uwypukleń złożonych z połączeń tętnic i żył, które pomagają „uszczelnić” kanał odbytu. Gdy mięśnie zwieracze zaciskają się na odbycie, krew w hemoroidach zostaje zatrzymana jak w pompowanych poduszkach, które ściśle do siebie przylegają i zamykają kanał odbytu. Kiedy mięśnie rozluźniają się, krew odpływa, „poduszki” tracą objętość i droga staje otworem. Nie zawsze dzieje się to jednak tak gładko.

Czasem hemoroidy powiększają się, błona śluzowa rozciąga, a okolice odbytu stają się obrzęknięte i bolesne. Wówczas może pojawić się krwawienie – to krwawią guzki tworzące się wewnątrz odbytu. W drugim etapie choroby naczynia krwionośne przekształcają się częściowo w bolesne guzy, które w następnej fazie mogą przesuwać się przy wypróżnieniu i wypadać na zewnątrz ciała. We wszystkich postaciach choroby lekarz może zalecić tabletki, maści, kremy, czopki czy żele o działaniu przeciwzapalnym, które zmniejszają świąd, obrzęki i opóźniają rozwój guzków. Są to sposoby skuteczne we wczesnych stadiach choroby, w zaawansowanych mogą tylko wspomóc leczenie. Wówczas guzki trzeba usunąć.

POLECAMY:
Nieoperacyjne leczenie hemoroidów.
Jedną z najpopularniejszych metod nieoperacyjnego leczenia hemoroidów jest gumkowanie, tzw. metoda Barrona. Zabieg polega na założeniu na nasadę guzka gumowej opaski, która odcina dopływ krwi do niego. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu kilku dni odpada. Zabieg trwa kilka minut, nie wymaga hospitalizacji oraz nie utrudnia codziennych czynności. Metoda daje szybkie, bardzo dobre efekty i jest całkowicie bezpieczna.

Przygotowanie do zabiegu: Zalecenia.

lek. med. specjalista chirurg Łukasz Szymański
Cena konsultacji: 180,00zł