MEDYCYNA  ESTETYCZNA

Piękno z medyczną gwarancją jakości.

Dział medycyny estetycznej Medical oferuje profesjonalne zabiegi poprawiające atrakcyjność fizyczną Pacjentów. Gwarantujemy ceny konkurencyjne w stosunku do oferty innych gabinetów.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przez lekarza, co zapewnia ich pełne bezpieczeństwo.

Do wykonywania zabiegów stosujemy najwyższej jakości preparaty marek Azzalure  i RESTYLANE.  Restylane jest czysto krystalicznym żelem kwasu hialuronowego – polisacharydu naturalnie występującego w organizmie, poddanego procesowi stabilizacji.

– Gdyby użyć kwasu hialuronowego w zwykłej formie i wstrzyknąć do organizmu, ulegnie on degradacji w ciągu kilku dni. W takim przypadku korzyść z terapii byłaby niezwykle krótkotrwała – mówi lek. med Dominika Perron. – Na szczęście unikalny proces stabilizacji (NASHA™ – Non-Animal-Stabilized-Hyaluronic-Acid), opatentowany i wykorzystywany w produkcji Restylane przez szwedzką firmę Q-MED., zaprocentował niesamowitym żelem kwasu hialuronowego, który jest niemal identyczny z naturalnym, występującym w młodej skórze. Właśnie z niego korzystamy podczas zabiegów. Zastosowanie Restylane powoduje długotrwały efekt w redukcji zmarszczek i znacząco minimalizuje ryzyko reakcji skóry na zabieg. A co najważniejsze – jest bezpieczny dla Pacjenta – wyjaśnia.

Restylane jako jedyny preparat wypełniający zmarszczki, został w pełni przebadany klinicznie, zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine (Medycyna oparta na faktach).

Bezpieczeństwo i skuteczność tego preparatu udowodniono w ponad 10 000 000 wykonanych dotychczas zabiegach. Restylane pomyślnie przeszedł również rygorystyczną procedurę rejestracji w Stanach Zjednoczonych i został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków – FDA (Food and Drug Administration), która znana jest z rygorystycznych przepisów dotyczących wydawania zezwoleń. Pozytywna opinia tej agencji rządowej jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości.

Zabiegi wykonują:

lek. med. Dominika Perron
lek. med. Michał Dawidek

Konsultacja lekarska przed zabiegiem jest bezpłatna.

Szczegółowych informacji udziela rejestracja, pod nr tel. 58 501 01 01.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przez lekarza.

 1. Korekcja zmarszczek – BOTOKS

  Botoks sprawia, że rysy stają się łagodne, a twarz wygląda kilka lat młodziej.
  Kto może wykonać zabieg – Z zabiegu można skorzystać nawet w wieku 25 lat. Często bywa, że wyraźne zmarszczki mimiczne widać już u bardzo młodych osób. W takim przypadku wstrzyknięcie botoksu podziała też profilaktycznie. Im rzadziej będziemy marszczyć czoło, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zmarszczka utrwali się i w przyszłości stanie się widoczna również bez żadnej mimiki.
  Jak to działa – Zmarszczki mimiczne biorą się z nadmiernej aktywności mięśni w określonych partiach twarzy. Wstrzykując w mięsień botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a to doprowadzi do braku aktywności mięśnia. Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy.
  Przygotowanie – Przed zabiegiem wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty.
  Botoksu nie wstrzykuje się kobietom w trakcie miesiączki – w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy – mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.
  Przebieg zabiegu – Przed samym zabiegiem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Wstrzykiwanie botoksu trwa tylko kilkanaście minut i określane jest przez dermatologów jako zabieg „lunchowy” – spokojnie można na niego wyskoczyć z pracy. Pierwsze rezultaty pojawiają się między 2. a 14. dniem od zabiegu. Po dwóch tygodniach odbywa się wizytę kontrolną, gdyż lekarz musi sprawdzić, czy botox rozłożył się równomiernie i zrobić ewentualne korekty. Przez trzy godziny po zabiegu nie można masować twarzy, schylać się ani kłaść, ponieważ mogłoby to spowodować spłynięcie preparatu do niższych partii twarzy.

 2. Modelowanie ust

  Powiększanie ust to najpopularniejszy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pomimo że sam zabieg ma służyć modelowaniu ust (i takiej nazwy się używa), to większość kobiet pragnie właśnie ich powiększenia. Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonuje się, gdy naturalne są zbyt wąskie, asymetryczne. Kwas hialuronowy charakteryzuje wysoka skuteczności i bezpieczeństwo w regularnym stosowaniu. Łatwo się go podaje i w szybki sposób można go usunąć, jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że efekt zastosowania widać od razu. Nie jest niestety trwały i zabiegi trzeba powtarzać regularnie.
  Przebieg zabiegu – Na trzy dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała np. w solarium oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć z ust makijaż. Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków. Następnie odbywa się konsultacja podczas której, omówiony zostaje pożądany efekt wymodelowania i powiększenia ust.
  Sam zabieg trwa ok. 30 minut. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę właściwą ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Po aplikacji lekarz masuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać im pożądany kształt. Okres rekonwalescencji po tego rodzaju zabiegach jest niezwykle krótki. Zazwyczaj od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia. Może jednak wystąpić opuchlizna, krwiak lub miejscowe zasinienie.

  Pełen efekt jest widoczny w 2-3 dni po zabiegu.
  Efekt powiększenia lub modelowania ust utrzymuje się zazwyczaj ok. 6 miesięcy

 3. Mezoterapia

  Zabieg mezoterapii stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry.

  Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny inwazyjny, który polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: kwasy, witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc.

  Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę substancji leczniczych. Preparat wstrzykuje się szybkim, precyzyjnym nakłuciem. Warto wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed mezoterapią igłową nie można przyjmować leków rozrzedzających krew.

  Korzyści z zabiegu – sam zabieg cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet. Mezoterapia ma działanie liftingująco-odmładzające, odżywia i nawilża. Zabieg kosmetyczny można stosować na różne części ciała.

 4. Peeling chemiczny

  Profesjonalny peeling z użyciem różnego rodzaju kwasów. Kwasy osłabiają wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka i pozwalają na jego złuszczenie. Dzięki temu skóra pozbawiona jest martwych komórek, a także zanieczyszczeń. Odtykają się pory, a skóra jest głęboko oczyszczona. Dzięki temu skóra lepiej wchłania dostarczane jej substancje odżywcze. Niestety, jest równocześnie podatna na podrażnienia.
  Wśród kosmetycznych zabiegów na twarz najwięcej jest tych, które wykorzystują kwasy, zamknięte w peelingach i silnie działających preparatach pielęgnacyjnych. Każdy z tych kwasów działa jednak nieco inaczej.
  Jak kwasy pomagają cerze?
  Najprościej mówiąc, kwasy zwiększają odległość pomiędzy komórkami w skórze, co osłabia łączące te komórki wiązania. Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Kwasy dobiera się je do rodzaju skóry i jej problemu.

  Peeling może być stosowany jednorazowo, ale w przypadku poważniejszych problemów z cerą zaleca się wykonanie od 5 do 10 zabiegów, przeprowadzonych w odstępach dwutygodniowych. Bezpośrednio po zabiegu naskórek może się łuszczyć. Będzie też wrażliwy na słońce, dlatego nie wolno opalać się przez przynajmniej cztery tygodnie, a skórę trzeba chronić kremem z wysokim filtrem.

  Kwas migdałowy – peeling migdałowy wykazuje właściwości redukujące przebarwienia, drobne zmarszczki mimiczne oraz niedoskonałości takie jak zaskórniki. Łojotok i trądzik to kolejne problemy, na które pomoże peeling migdałowy. Ponadto peeling ten odmładza i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu. Polecany jest osobom o każdym typie cery, szczególnie tej delikatnej.

  Kwas pirogronowy – peeling pirogronowy w porównaniu do innych peelingów mechanicznych wykazuje największą przenikalność do mieszków włosowych oraz do gruczołów łojowych. Dzięki temu cera ze skłonnościami do przetłuszczania się zaczyna się normalizować. Jego zastosowanie zaleca się przede wszystkim osobom, którym doskwierają: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, powierzchniowe zaburzenia pigmentacji skóry, a także zmarszczki. Dzięki swojej formule peeling pirogronowy przynosi efekty na każdym rodzaju skóry, można go stosować na całym ciele.

 5. Leczenie nadpotliwości

  Pocenie to fizjologiczny proces. Nadpotliwość jest dolegliwością związaną z nieprawidłową – nadmierną i nieadekwatną do sytuacji aktywnością gruczołów potowych.

  Okolice leczone  Każdy obszar skóry dotknięty nadmierną potliwością.

  Mechanizm działania – Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej – dochodzi do przerwania przewodnictwa nerwowego  we włóknach nerwowych zaopatrujących gruczoły potowe. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt odnerwienia gruczołów utrzymuje się maksymalnie od 4 do 6 miesięcy.
  Przebieg zabiegu – Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie określić pole nadmiernej potliwości. Najczęściej miejsca wymagające wstrzyknięcia toksyny botulinowej pokrywają się w sposób widoczny kropelkami potu. Jednak niekiedy dokładne zidentyfikowanie tego pola jest kłopotliwe bez wykonania specjalistycznego testu  jodowo-skrobiowego (test Minora). Polega on na naniesieniu na dany obszar skóry roztworu jodyny, a następnie posypaniu skrobią ziemniaczaną. Poszukiwane obszary po kilku – kilkunastu sekundach ciemnieją.
  Po dezynfekcji i znieczuleniu skóry (kremem) wykonuje się zabieg – wprowadzając śródskórnie bardzo precyzyjnie niewielką ilość odpowiednio przygotowanego roztworu toksyny botulinowej. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka – kilkanaście minut, po czym pacjent może powrócić do codziennych zajęć. Efekt jest widoczny po kilku – kilkunastu dniach.
  Działania niepożądane – Występują niezmiernie rzadko i są to objawy takie jak: przejściowa miejscowa bolesność, zaczerwienienie i siniak. W przypadku zabiegów leczenia nadpotliwości dłoni i stóp może wystąpić przejściowe osłabienie siły mięśniowej.

Endermologia – jedna z najbardziej poszukiwanych i najlepiej rozpoznawalnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Jedyna, naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę!

Endermologie® to unikalna metoda leczenia tkanki łącznej opracowana przez francuską firmę LPG® w 1986r. Jest to wszechstronna, całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu i liftingu twarzy. Ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne i sportowe. Specjalna technika Roll® i Lift® wykorzystywana w tych zabiegach jest chroniona patentem, dlatego może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG®. Zabiegi na ciało – Lipomassage™.

Masaż tkanki wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki, które mogą zbliżać się do siebie, obracać z regulowaną prędkością w tych samych lub przeciwnych kierunkach wspomaganych podciśnieniem. Umożliwia to uzyskanie szeregu typów fałdów skóry o różnej głębokości i grubości, dzięki czemu precyzyjnie osiąga się założone cele zabiegu. Działanie tych głowic powoduje zjawisko mechanotransdukcji.

Endermologie® zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu zabiegów.

ZABIEGI ESTETYCZNE

 • wyszczuplanie
 • modelowanie sylwetki
 • likwidowanie cellulitu
 • poprawa elastyczności skóry
 • relaks i rozluźnienie napięcia mięśni

ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

 • drenaż limfatyczny
 • usuwanie bólów mięśni i objawów zmęczenia
 • fibromialgia
 • regeneracja i poprawa elastyczności tkanki blizn
 • likwidowanie stanów zapalnych
 • zmiękczanie mięśni w przypadku zwłóknień
 • likwidowanie obrzęków
 • poprawa wydolności żylnych
 • regeneracja po operacjach plastycznych i liposukcji

ZABIEGI SPORTOWE

 • przygotowanie mięśni do wysiłku
 • usuwanie bólów mięśni
 • likwidowanie obrzęków i uszkodzeń wiązadeł i ścięgien

Gwarantowana skuteczność!

 • Sekret najwyższej skuteczności Endermologie to połączenie oddziaływania pracy rolek, z których każda ma bardzo ściśle określony cel (wyszczuplanie, ujędrnianie, modelowanie, wygładzanie) z wyjątkowo dokładnym określeniem obszarów, które wymagają korekty. Dzięki precyzyjnemu określeniu zabiegu i całkowitej koncentracji podczas masażu tych obszarów (np. fałdy tłuszczowe na brzuchu) rezultaty zabiegów i zadowolenie klientów osiąga się najszybciej.
 • Po ponad 20 latach rozwoju, dzięki dogłębnemu poznaniu zjawiska lipolizy specjaliści LPG opracowali zaawansowane protokoły zabiegowe zwiększające znacznie precyzję Endermologie. Obecnie rezultaty zabiegów uzyskuje się znacznie szybciej . Jest to efekt ulepszenia diagnozy i analizy tkanki tłuszczowej.
 • Skuteczność Endermologie® została potwierdzona naukowo przez szereg badań i testów przeprowadzanych na całym świecie. Zostały one udostępnione na stronie www.cosire-lpg.com.