MEDYCYNA  ESTETYCZNA

Piękno z medyczną gwarancją jakości.

Dział medycyny estetycznej Medical oferuje profesjonalne zabiegi poprawiające atrakcyjność fizyczną Pacjentów. Gwarantujemy ceny konkurencyjne w stosunku do oferty innych gabinetów.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przez lekarza, co zapewnia ich pełne bezpieczeństwo.Do wykonywania zabiegów stosujemy najwyższej jakości preparaty marek Azzalure  i RESTYLANE.  Restylane jest czysto krystalicznym żelem kwasu hialuronowego – polisacharydu naturalnie występującego w organizmie, poddanego procesowi stabilizacji.– Gdyby użyć kwasu hialuronowego w zwykłej formie i wstrzyknąć do organizmu, ulegnie on degradacji w ciągu kilku dni. W takim przypadku korzyść z terapii byłaby niezwykle krótkotrwała – mówi lek. med Dominika Perron. – Na szczęście unikalny proces stabilizacji (NASHA™ – Non-Animal-Stabilized-Hyaluronic-Acid), opatentowany i wykorzystywany w produkcji Restylane przez szwedzką firmę Q-MED., zaprocentował niesamowitym żelem kwasu hialuronowego, który jest niemal identyczny z naturalnym, występującym w młodej skórze. Właśnie z niego korzystamy podczas zabiegów. Zastosowanie Restylane powoduje długotrwały efekt w redukcji zmarszczek i znacząco minimalizuje ryzyko reakcji skóry na zabieg. A co najważniejsze – jest bezpieczny dla Pacjenta – wyjaśnia.

Restylane jako jedyny preparat wypełniający zmarszczki, został w pełni przebadany klinicznie, zgodnie z zasadami Evidence Based Medicine (Medycyna oparta na faktach).

Bezpieczeństwo i skuteczność tego preparatu udowodniono w ponad 10 000 000 wykonanych dotychczas zabiegach. Restylane pomyślnie przeszedł również rygorystyczną procedurę rejestracji w Stanach Zjednoczonych i został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków – FDA (Food and Drug Administration), która znana jest z rygorystycznych przepisów dotyczących wydawania zezwoleń. Pozytywna opinia tej agencji rządowej jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości.Zabiegi wykonują: lek. med. Dominika Perron
lek. med. Michał Dawidek
Konsultacja lekarska przed zabiegiem jest bezpłatna.Szczegółowych informacji udziela rejestracja, pod nr tel. 58 501 01 01.

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przez lekarza.

 1. Korekcja zmarszczek – BOTOKS

  Botoks sprawia, że rysy stają się łagodne, a twarz wygląda kilka lat młodziej.
  Kto może wykonać zabieg – Z zabiegu można skorzystać nawet w wieku 25 lat. Często bywa, że wyraźne zmarszczki mimiczne widać już u bardzo młodych osób. W takim przypadku wstrzyknięcie botoksu podziała też profilaktycznie. Im rzadziej będziemy marszczyć czoło, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zmarszczka utrwali się i w przyszłości stanie się widoczna również bez żadnej mimiki.
  Jak to działa – Zmarszczki mimiczne biorą się z nadmiernej aktywności mięśni w określonych partiach twarzy. Wstrzykując w mięsień botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a to doprowadzi do braku aktywności mięśnia. Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy.
  Przygotowanie – Przed zabiegiem wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty.
  Botoksu nie wstrzykuje się kobietom w trakcie miesiączki – w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy – mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.
  Przebieg zabiegu – Przed samym zabiegiem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Wstrzykiwanie botoksu trwa tylko kilkanaście minut i określane jest przez dermatologów jako zabieg „lunchowy” – spokojnie można na niego wyskoczyć z pracy. Pierwsze rezultaty pojawiają się między 2. a 14. dniem od zabiegu. Po dwóch tygodniach odbywa się wizytę kontrolną, gdyż lekarz musi sprawdzić, czy botox rozłożył się równomiernie i zrobić ewentualne korekty. Przez trzy godziny po zabiegu nie można masować twarzy, schylać się ani kłaść, ponieważ mogłoby to spowodować spłynięcie preparatu do niższych partii twarzy.

 2. Modelowanie ust

  Powiększanie ust to najpopularniejszy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pomimo że sam zabieg ma służyć modelowaniu ust (i takiej nazwy się używa), to większość kobiet pragnie właśnie ich powiększenia. Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonuje się, gdy naturalne są zbyt wąskie, asymetryczne. Kwas hialuronowy charakteryzuje wysoka skuteczności i bezpieczeństwo w regularnym stosowaniu. Łatwo się go podaje i w szybki sposób można go usunąć, jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że efekt zastosowania widać od razu. Nie jest niestety trwały i zabiegi trzeba powtarzać regularnie.
  Przebieg zabiegu – Na trzy dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała np. w solarium oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć z ust makijaż. Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii i przyjmowanych leków. Następnie odbywa się konsultacja podczas której, omówiony zostaje pożądany efekt wymodelowania i powiększenia ust.
  Sam zabieg trwa ok. 30 minut. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę właściwą ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Po aplikacji lekarz masuje usta, by rozprowadzić preparat i nadać im pożądany kształt. Okres rekonwalescencji po tego rodzaju zabiegach jest niezwykle krótki. Zazwyczaj od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia. Może jednak wystąpić opuchlizna, krwiak lub miejscowe zasinienie.Pełen efekt jest widoczny w 2-3 dni po zabiegu.
  Efekt powiększenia lub modelowania ust utrzymuje się zazwyczaj ok. 6 miesięcy

 3. Mezoterapia

  Zabieg mezoterapii stanowi jedną z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry.Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny inwazyjny, który polega na wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli odżywczych, sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego. W skład takiej dawki wchodzą również: kwasy, witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc.Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu płytko pod skórę substancji leczniczych. Preparat wstrzykuje się szybkim, precyzyjnym nakłuciem. Warto wiedzieć, że przez trzy tygodnie przed mezoterapią igłową nie można przyjmować leków rozrzedzających krew.Korzyści z zabiegu – sam zabieg cieszy się dużym poważaniem wśród kobiet. Mezoterapia ma działanie liftingująco-odmładzające, odżywia i nawilża. Zabieg kosmetyczny można stosować na różne części ciała.

 4. Peeling chemiczny

  Profesjonalny peeling z użyciem różnego rodzaju kwasów. Kwasy osłabiają wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka i pozwalają na jego złuszczenie. Dzięki temu skóra pozbawiona jest martwych komórek, a także zanieczyszczeń. Odtykają się pory, a skóra jest głęboko oczyszczona. Dzięki temu skóra lepiej wchłania dostarczane jej substancje odżywcze. Niestety, jest równocześnie podatna na podrażnienia.
  Wśród kosmetycznych zabiegów na twarz najwięcej jest tych, które wykorzystują kwasy, zamknięte w peelingach i silnie działających preparatach pielęgnacyjnych. Każdy z tych kwasów działa jednak nieco inaczej.
  Jak kwasy pomagają cerze?
  Najprościej mówiąc, kwasy zwiększają odległość pomiędzy komórkami w skórze, co osłabia łączące te komórki wiązania. Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Kwasy dobiera się je do rodzaju skóry i jej problemu.Peeling może być stosowany jednorazowo, ale w przypadku poważniejszych problemów z cerą zaleca się wykonanie od 5 do 10 zabiegów, przeprowadzonych w odstępach dwutygodniowych. Bezpośrednio po zabiegu naskórek może się łuszczyć. Będzie też wrażliwy na słońce, dlatego nie wolno opalać się przez przynajmniej cztery tygodnie, a skórę trzeba chronić kremem z wysokim filtrem.Kwas migdałowy – peeling migdałowy wykazuje właściwości redukujące przebarwienia, drobne zmarszczki mimiczne oraz niedoskonałości takie jak zaskórniki. Łojotok i trądzik to kolejne problemy, na które pomoże peeling migdałowy. Ponadto peeling ten odmładza i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu. Polecany jest osobom o każdym typie cery, szczególnie tej delikatnej.Kwas pirogronowy – peeling pirogronowy w porównaniu do innych peelingów mechanicznych wykazuje największą przenikalność do mieszków włosowych oraz do gruczołów łojowych. Dzięki temu cera ze skłonnościami do przetłuszczania się zaczyna się normalizować. Jego zastosowanie zaleca się przede wszystkim osobom, którym doskwierają: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, powierzchniowe zaburzenia pigmentacji skóry, a także zmarszczki. Dzięki swojej formule peeling pirogronowy przynosi efekty na każdym rodzaju skóry, można go stosować na całym ciele.

 5. Leczenie nadpotliwości

  Pocenie to fizjologiczny proces. Nadpotliwość jest dolegliwością związaną z nieprawidłową – nadmierną i nieadekwatną do sytuacji aktywnością gruczołów potowych.Okolice leczone  Każdy obszar skóry dotknięty nadmierną potliwością.Mechanizm działania – Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej – dochodzi do przerwania przewodnictwa nerwowego  we włóknach nerwowych zaopatrujących gruczoły potowe. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt odnerwienia gruczołów utrzymuje się maksymalnie od 4 do 6 miesięcy.
  Przebieg zabiegu – Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie określić pole nadmiernej potliwości. Najczęściej miejsca wymagające wstrzyknięcia toksyny botulinowej pokrywają się w sposób widoczny kropelkami potu. Jednak niekiedy dokładne zidentyfikowanie tego pola jest kłopotliwe bez wykonania specjalistycznego testu  jodowo-skrobiowego (test Minora). Polega on na naniesieniu na dany obszar skóry roztworu jodyny, a następnie posypaniu skrobią ziemniaczaną. Poszukiwane obszary po kilku – kilkunastu sekundach ciemnieją.
  Po dezynfekcji i znieczuleniu skóry (kremem) wykonuje się zabieg – wprowadzając śródskórnie bardzo precyzyjnie niewielką ilość odpowiednio przygotowanego roztworu toksyny botulinowej. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka – kilkanaście minut, po czym pacjent może powrócić do codziennych zajęć. Efekt jest widoczny po kilku – kilkunastu dniach.
  Działania niepożądane – Występują niezmiernie rzadko i są to objawy takie jak: przejściowa miejscowa bolesność, zaczerwienienie i siniak. W przypadku zabiegów leczenia nadpotliwości dłoni i stóp może wystąpić przejściowe osłabienie siły mięśniowej.

BTL EMSCULPT

Jedyny nieinwazyjny system do rzeźbienia mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej.

Urządzenie, które jednocześnie buduje mięśnie i spala tłuszcz. Takiej innowacji jeszcze nie było. BTL EMSCULPT to pierwsza na rynku maszyna, która w nieinwazyjny sposób wykonuje lifting pośladków, zwiększa ich jędrność i muskulaturę, a także wyszczupla talię i rzeźbi brzuch. Rozwiązanie idealne dla fanów szczupłej ale wysportowanej sylwetki.

BTL EMSCULPT to przełomowe urządzenie modelujące sylwetkę. Jest wyjątkowe ponieważ dosłownie rzeźbi ciało. Jako jedyna maszyna na świecie jednocześnie rozbudowuje mięśnie i błyskawicznie spala tłuszcz. A robi to w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Żadna inna technologia modelowania sylwetki nie jest w stanie rozbudowywać mięśni, nie daje tego ani liposukcja, ani lipoliza, ani zabiegi z radiofrekwencją czy ultradźwiękami.  To prawdziwa innowacja i pierwsza taka technologia na rynku.

REZULTATY

Efekty

 • Nieinwazyjne uniesienie pośladków
 • Lifting pośladków
 • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji
 • Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha
 • Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)
 • Wyszczuplenie talii
 • Ujędrnienie i napięcie brzucha
 • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii
 • Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego
 • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie
 • Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni

Jak BTL EMSCULPT  buduje mięśnie?

W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych . Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. Jaki to daje efekt? Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu, dlatego pod wpływem ponadmaksymalnych skurczów przebudowuje swoją strukturę. Wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni, co powoduje, że są one większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Jak BTL EMSCULPT spala tłuszcz?

Mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. Ponieważ w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponadmaksymalną lipolizę. W bliskim sąsiedztwie kurczących się mięśni, m.in. z powodu zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej, dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Taka zasada apoptozy komórkowej wywoływana przez przelewanie się FFA była wcześniej obserwowana i wykazana w licznych badaniach klinicznych. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu.

BTL UNISON

DOTYK PRZYSZŁOŚCI W RENOWACJI SKÓRY

Rewolucyjne połączenie dwóch sprawdzonych i skutecznych technologii — monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej energii fali akustycznej w jednym aplikatorze. W trakcie krótkiego zabiegu ta unikalna technologia natychmiast zapewnia trwałe i widoczne rezultaty.

BTL UNISON

5 EFEKTÓW, KTÓRE ZDUMIEWAJĄ

 • Redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
 • Remodeling kolagenu
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Redukcja cellulitu
 • Przyspieszenie aktywności metabolicznej

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO NA NOWYM POZIOMIE

Współdziałanie monopolarnej fali radiowej i ukierunkowanej fali akustycznej zapewnia jednorodną dystrybucję energii.

Zsynchronizowane dostarczanie energii cieplnej i mechanicznej powoduje strukturalne zmiany w tkance, niezbędne do uzyskania szybkich i trwałych efektów.

TERAPIA FALAMI AKUSTYCZNYMI

Niezwykle silne impulsy dźwiękowe rozchodzą się po ciele jako drgania. Ta metoda pierwotnie była stosowana do kruszenia kamieni nerkowych, a obecnie jest szeroko stosowana w fi zjoterapii, zwalczaniu bólu i medycynie sportowej. W medycynie estetycznej delikatna radialna (promienista) fala akustyczna była stopniowo modyfi kowana na potrzeby leczenia cellulitu. W celu uniknięcia uszkodzenia tkanek stosuje się niższy poziom energii. Fale penetrują tkankę, oddziałując na leczone miejsce.

TERAPIA FALAMI AKUSTYCZNYMI TO:

 • zaawansowane, nieinwazyjne leczenie  pomagające uzyskać gładką skórę w miejscach, gdzie zazwyczaj występują zmiany
 • potwierdzona naukowo metoda zabiegów estetycznych
 • nowatorska technologia o wysokim wskaźniku zadowolenia pacjentów zapewnia przewagę w leczeniu estetycznym

KORZYŚCI

 • nowatorska, skuteczna i konkurencyjna technologia medyczna
 • zauważalne rezultaty i zadowolenie pacjentów
 • niskie koszty eksploatacji
 • szybki zwrot zainwestowanych środków
 • szeroki zakres leczenia
 • możliwość łączenia z innymi terapiami
 • łatwość obsługi
 • kompaktowy i przenośny system

LECZENIE PRZYJAZNE PACJENTOWI

 • zadowolenie pacjentów
 • bezbolesna aplikacja
 • brak konieczności stosowania specjalnej diety
 • brak efektów ubocznych, brak zagrożeń
 • bardzo szybkie leczenie (maksymalnie 30 min)
 • dwie kuracje w tygodniu przez trzy tygodnie
 • długotrwałe, zauważalne rezultaty
 • (do 6 miesięcy po leczeniu)
 • Fale akustyczne są falami uderzeniowymi, charakteryzującymi się skokowymi zmianami ciśnienia, wysoką amplitudą oraz bezokresowością. Mogą przenosić energię z miejsca jej wytworzenia do oddalonych rejonów, powodując na przykład pękanie szyb. Pod koniec lat 60. pojawiła się koncepcja wytwarzania fal uderzeniowych pozaustrojowo i wprowadzania ich do organizmu na przykład w celu bezkontaktowego kruszenia kamieni nerkowych.Obecnie medycyna dysponuje technologią kompaktową stworzoną do kierunkowego i miejscowego wprowadzania do ciała energii działającej terapeutycznie, przy użyciu techniki nieinwazyjnej , tak by uniknąć uszkodzenia powierzchni ciała pacjenta. energia kinetyczna naboju, wytworzona za pomocą sprężonego powietrza, jest przenoszona do przekaźnika znajdującego się na końcu aplikatora.
  • oscylacyjne fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej
  • poprawia sie jędrność i elastyczność skóry
  • podskórne komórki tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu, są zminimalizowane
  • terapia falami akustycznymi daje wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na produkcję kolagenu
  • u pacjentów obserwuje się poprawę tekstury skóry i jej wygładzenie

  Szeroki zakres leczenia

  • Terapia antycellulitowa
  • Udrożnienie układu limfatycznego
  • Napinanie tkanki łącznej
  • Ogólne odmłodzenie i zwiększenie elastyczności skóry
  • Przyspieszenie metabolizmu

Piękne ciało dla każdego 

TR-BEAUTY to nieinwazyjny zabieg, który za pomocą najsilniejszej, monopolarnej fali radiowej głęboko regeneruje skórę właściwą i tkankę podskórną bez uszkodzenia zewnętrznej jej warstwy. Fala radiowa wysokiej częstotliwości wydobywa maksimum możliwości regeneracyjnych z Twojego ciała, przy czym zabieg jest tak odprężający i odstresowujący, że odczuwasz wewnętrzny spokój, relaks i dobre samopoczucie. To przełomowa technologia – odmładzanie i regeneracja skóry w stylu wellness.

Jeśli wykonujemy zabieg na twarz osiągamy efekt nieinwazyjnego liftingu, uniesienia rysów twarzy, wykonturowania owalu, zmniejszenia chomików. Skóra twarzy napina się, a zmarszczki i bruzdy stopniowo wygładzają. Z twarzy schodzą napięcia mięśniowe, mimika jest bardziej zrelaksowana, a wyraz twarzy pogodny.

W obrębie ciała TR-BEAUTY daje spektakularne efekty w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminacji obrzęków. Jest często wykonywany, aby napiąć i ujędrnić wiotką skórę ramion, pośladków czy brzucha. Stosuje się go po ciąży, odchudzaniu lub jako zabieg odmładzający sylwetkę. Za jego pomocą pozbędziemy się również miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Genialnie działa na obrzęki, zastoje limfatyczne, redukuje uczucie „ciężkich nóg”.

To nie koniec jego możliwości. Terapia monopolarną falą radiową jest wskazana do leczenia blizn i rozstępów ze względu na swoje głębokie działanie regeneracyjne na poziomie skóry właściwej. Jesteśmy w stanie za jego pomocą odmładzać skórę dłoni, a nawet wykonywać relaksująco-drenujące zabiegi na stopy.
Najwyższa zastosowana moc i szeroki zakres pracy czynią z systemu TR-BEAUTY niezwykle skuteczne rozwiązanie w walce z upływającym czasem, dając przyjemne relaksujące uczucie ciepła podczas trwania całego zabiegu. Zabieg jest skuteczny, a przy tym bardzo przyjemny.

TECHNOLOGIA

1. Subtermalna aktywacja – lepszy metabolizm na poziomie komórkowym
TR-BEAUTY już przy niższych temperaturach, gdy nie odczuwasz jeszcze ciepła, poprawia metabolizm komórek. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu prądu wysokiej częstotliwości. Musisz wiedzieć, że przy niskich częstotliwościach błona komórkowa działa jak izolator, dopiero częstotliwość powyżej 100kHz powoduje, że staje się ona przepuszczalna. TR-BEAUTY wykorzystuje wysoką częstotliwość w zakresie 480-520 kHz, co znacznie zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, a tym samym poprawia dotlenie i odżywienie komórek skóry oraz usuwanie toksyn. Jednocześnie usprawnia metabolizm komórkowy.

2. Zwiększona mikrocyrkulacja – lepsza praca i wygląd skóry
Wywoływany przez falę radiową efekt termiczny na poziomie lekkiego i średniego podgrzania tkanek dalej działa biostymulująco, a dodatkowo zwiększa ukrwienie. Odczuwasz przyjemne, relaksujące ciepło. Dzięki rozszerzeniu naczyń kapilarnych i lepszemu krążeniu krwi komórki są lepiej zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze. W przypadki zabiegów na skórę głowy w tlen i substancje odżywcze są lepiej zaopatrywane mieszki włosowe, co stymuluje ich aktywację oraz wzrost włosów.
Poprawa mikrocyrkulacji dotyczy także układu limfatycznego, który sprawniej usuwa toksyny i złogi tłuszczu z obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Metabolizm komórkowy jest jeszcze lepszy. Zwiększona przepuszczalność błon komórkowych dotyczy także adipocytów (komórek tłuszczowych), które pod wpływem radiofrekwencji usuwają złogi tłuszczu, co daje efekt lipolityczny i wyszczuplający.
Poprawia się koloryt skóry, jej nawilżenie i odżywienie. Efekt termiczny zwiększa także liczbę leukocytów, co redukuje napięcie mięśniowe, odpręża i relaksuje. Na tym etapie już pojawia się efekt przeciwbólowy i odprężający.

3. Regeneracja – naprawa uszkodzeń i odmładzanie
W najwyższych temperaturach (na poziomie 50-55 stopni Celsjusza wewnątrz tkanek) gdy na skórze odczuwasz intensywne ciepło, ale bez uczucia dyskomfortu, rozpoczyna się dodatkowo proces regeneracji. Istniejące w skórze właściwej oraz w tkance podskórnej (powięzi mięśniowej) włókna kolagenowe obkurczają się i pogrubiają, a skóra napina i wygładza. Zwłóknienia tworzące cellulit, blizny czy rozstępy są rozbijane, powstają w ich miejscach nowe tkanki. Radiofrekwencja pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny, komórek macierzystych i kwasu hialuronowego. Autoregeneracja trwa jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu. Z dnia na dzień zwiększa się gęstość skóry, jej jędrność i elastyczność.

LASER STYMULUJĄCY HIL ESTHÉ

Laser BTL HIL ESTHÉ jest doskonałym rozwiązaniem w walce z niedoskonałościami skóry. Sprawdza się zarówno w leczeniu uciążliwego trądziku, usuwaniu blizn jak i w terapii przeciwzmarszczkowej. Szeroki obszar zastosowań zawdzięcza największej dostępnej penetracji oraz dużej sile działania (długość fali 1064 nm i moc 12 W).

Zabiegi wykonane laserem BTL HIL ESTHÉ są nieinwazyjne, a efekty długotrwałe bez okresu rekonwalescencji. Światło lasera wpływa na włókna podporowe skóry, kolagen i elastynę, zwiększając ich syntezę w skórze właściwej. Powoduje to migrację i proliferację fibroblastów, które przyspieszają produkcję czynników wzrostu. W ten sposób laser stymuluje metabolizm komórkowy oraz wspomaga proces gojenia. Efektem jest spektakularne działanie odmładzające, widoczne już po pierwszym zabiegu.

Technika ta sprawdza się w:

-leczeniu trądziku pospolitego i rozowatego
-usuwaniu blizn
-terapii przeciwzmarszczkowej
-ujedrnianiu skory
-przyspiesza proces gojenie ran
-zmniejsza rozmiar porów

WYKORZYSTANIE LASERA W TRYCHOLOGII

Gdy myślimy o wykorzystaniu lasera w kontekście włosów, zazwyczaj mamy na myśli EPILACJĘ czyli ich usuwanie. Dopiero stosunkowo od niedawna wiadomo, że odpowiednio dopasowana terapia laserowa pozwala również wspomóc porost włosów u osób dotkniętych problemem łysienia.

Wykorzystanie lasera BTL HIL ESTHÉ w terapii przeciw wypadaniu włosów opiera się na działaniu biostymulującym. Unikalne światło lasera penetruje głęboko tkanki skóry, gdzie pobudza mikrocyrkulację, wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek.

Energia świetlna jest absorbowana przez ciało w formie biostymulujących fotonów na poziomie komórek, zapewniając dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera BTL HIL ESTHÉ do mieszków włosowych. Takie pobudzenie energią lasera, stymuluje wzrost włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP, wzmaga przepływ krwi do mieszków, zwiększa wprowadzaną ilość tlenu i substancji odżywczych, aktywizuje ochronę za pomocą oksydantów, a także przyśpiesza usuwanie takich niekorzystnych substancji jak DHT. Terapia światłem lasera BTL HIL ESTHÉ wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, oraz symuluje wzrost nowych włosów.

Zabieg zalecany jest w serii. Częstotliwość wykonywania, jak również ilość zabiegów jest ustalana w zależności od indywidualnych cech ze specjalistą.

Endermologia – jedna z najbardziej poszukiwanych i najlepiej rozpoznawalnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Jedyna, naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę!

Endermologie® to unikalna metoda leczenia tkanki łącznej opracowana przez francuską firmę LPG® w 1986r. Jest to wszechstronna, całkowicie naturalna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu i liftingu twarzy. Ma szerokie zastosowanie estetyczne, terapeutyczne i sportowe. Specjalna technika Roll® i Lift® wykorzystywana w tych zabiegach jest chroniona patentem, dlatego może być wykonywana wyłącznie oryginalnymi urządzeniami LPG®. Zabiegi na ciało – Lipomassage™.

Masaż tkanki wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki, które mogą zbliżać się do siebie, obracać z regulowaną prędkością w tych samych lub przeciwnych kierunkach wspomaganych podciśnieniem. Umożliwia to uzyskanie szeregu typów fałdów skóry o różnej głębokości i grubości, dzięki czemu precyzyjnie osiąga się założone cele zabiegu. Działanie tych głowic powoduje zjawisko mechanotransdukcji.

Endermologie® zapewnia znakomite efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć zlokalizowany i oporny na dietę i gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu zabiegów.

ZABIEGI ESTETYCZNE

 • wyszczuplanie
 • modelowanie sylwetki
 • likwidowanie cellulitu
 • poprawa elastyczności skóry
 • relaks i rozluźnienie napięcia mięśni

ZABIEGI TERAPEUTYCZNE

 • drenaż limfatyczny
 • usuwanie bólów mięśni i objawów zmęczenia
 • fibromialgia
 • regeneracja i poprawa elastyczności tkanki blizn
 • likwidowanie stanów zapalnych
 • zmiękczanie mięśni w przypadku zwłóknień
 • likwidowanie obrzęków
 • poprawa wydolności żylnych
 • regeneracja po operacjach plastycznych i liposukcji

ZABIEGI SPORTOWE

 • przygotowanie mięśni do wysiłku
 • usuwanie bólów mięśni
 • likwidowanie obrzęków i uszkodzeń wiązadeł i ścięgien

Gwarantowana skuteczność!

 • Sekret najwyższej skuteczności Endermologie to połączenie oddziaływania pracy rolek, z których każda ma bardzo ściśle określony cel (wyszczuplanie, ujędrnianie, modelowanie, wygładzanie) z wyjątkowo dokładnym określeniem obszarów, które wymagają korekty. Dzięki precyzyjnemu określeniu zabiegu i całkowitej koncentracji podczas masażu tych obszarów (np. fałdy tłuszczowe na brzuchu) rezultaty zabiegów i zadowolenie klientów osiąga się najszybciej.
 • Po ponad 20 latach rozwoju, dzięki dogłębnemu poznaniu zjawiska lipolizy specjaliści LPG opracowali zaawansowane protokoły zabiegowe zwiększające znacznie precyzję Endermologie. Obecnie rezultaty zabiegów uzyskuje się znacznie szybciej . Jest to efekt ulepszenia diagnozy i analizy tkanki tłuszczowej.
 • Skuteczność Endermologie® została potwierdzona naukowo przez szereg badań i testów przeprowadzanych na całym świecie. Zostały one udostępnione na stronie www.cosire-lpg.com.