Nowoczesna rehabilitacja

ZROBOTYZOWANY LASER Z TERMOSKANEREM


REWOLUCJA W TERAPII LASEROWEJ

Zrobotyzowany laser z termoskanerem to najbardziej rozbudowany laser wysokoenergetyczny na rynku. Laser wysokoenergetyczny obejmuje szeroki zakres wskazań klinicznych od urazów i stanów zapalnych przez zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Natychmiastowa ulga w bólu pozwala pacjentom przyspieszyć regenerację i skrócić fazę unieruchomienia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku zerwania mięśni lub naciągnięcia ścięgien. Ulgę w bólu uzyskuje się za pomocą fali fotomechanicznej na zasadzie teorii bramki bólowej.

Najczęstsze wskazania:

– ostre i przewlekłe dolegliwości bólowe pleców

– urazy sportowe, w tym naderwania i zerwania mięśni,

ścięgien lub więzadeł

– krwiaki

– choroby zwyrodnieniowe

– ból i obrzęki po zabiegach chirurgicznych układu mięśniowo-szkieletowego

– stany zapalne ścięgien i stawów

– stymuluje grube zakończenia nerwowe

– blokuje transmisję bólu

– powoduje natychmiastową ulgę w bólu


BTL-6000 TRACTION Trakcja kręgosłupa to metoda stosowana w terapii i redukcji objawów klinicznych kręgosłupa spowodowanych ograniczeniem przestrzeni międzykręgowej i przeciążenia innych struktur. BTL-6000 Traction przykłada siłę mechaniczną do ciała, która oddala powierzchnie stawowe od siebie i wydłuża otaczające tkanki miękkie, czego efektem jest przywrócenie mechanicznego funkcjonowania kręgosłupa, a tym samym ulga w bólu.


Trakcja kręgosłupa jest alternatywą dla pacjentów, którzy potrzebują mobilizacji, ale nie tolerują technik manualnych z udziałem rotacji, zgięcia lub zgięcia bocznego. Wskazana jest w przypadkach, gdy konieczna jest mobilizacja kręgosłupa, w przypadku przeciążeniowych dolegliwości bólowych kręgosłupa, wypuklin i przepuklin krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym i lędźwiowym.